Jak przygotować stopy na lato

2022-08-08

Po długich zimowych miesiącach nikt nie będzie Cię winił, jeśli Twoje stopy nie będą w pełni gotowe do noszenia sandałów. Od popękanych pięt po stary lakier do paznokci – kiedy stopy wychodzą z hibernacji, zazwyczaj nie są piękne. Istnieją jednak proste kroki, które możesz wykonać, aby przygotować stopy do lata, a także niewielka liczba produktów, które mogą pomóc w regeneracji stóp, w tym pilniki złuszczające i kremy odżywcze.

Jak przygotować swoje stopy do lata

Usuwanie twardej skóry

Przed namoczeniem stóp ważne jest, aby delikatnie usunąć wszelką twardą skórę. Używając pilnika do stóp delikatnie pocieraj skórę okrężnymi ruchami, aby przejść przez miejsca, w których występuje modzel (twarda skóra). Obszary te obejmują zazwyczaj pięty lub podstawę palców, lub bok stopy. Delikatny, kolisty ruch zetrze suchą skórę i sprawi, że stopy będą miały gładszą powierzchnię.

Moczenie

Następnie namocz stopy przez 5-10 minut w letniej wodzie z wybranym przez siebie mydłem. Nie mocz stóp dłużej niż 10 minut, ponieważ może to spowodować dalsze wysuszenie skóry.

Obcinanie paznokci

Teraz, gdy paznokcie są nieco bardziej miękkie, używając obcinaczek, obetnij paznokieć do tyłu, tak aby pozostała 1 mm biała linia, a krawędź paznokcia stykała się z czubkiem palca. Obcinaj paznokieć prosto, nie nacinając rogów. Bądź bardzo delikatny podczas obcinania paznokci. Proponuję przytrzymać drugą ręką podstawę paznokcia i delikatnie obcinać, zapobiegnie to promieniowaniu urazu przez paznokieć, co mogłoby doprowadzić do pogrubienia paznokcia.

Opiłowywanie

’Opiłuj górną krawędź paznokcia w jednym kierunku, upewniając się, że nie wykonujesz ruchu do tyłu i do przodu, ponieważ spowoduje to tylko strzępienie się paznokcia i rozdwajanie, a także pozwoli wodzie na osłabienie struktury paznokcia’.

Nawilżanie

Nałóż krem nawilżający na stopy (unikając przestrzeni między palcami). Nie zapomnij wmasować produktu w pięty, możesz stosować go codziennie dla uzyskania optymalnych rezultatów i wsparcia bariery skórnej. Na koniec włóż stopy w nawilżające skarpetki i pozostaw na noc.

Teraz jesteś gotowa do malowania paznokci (jeśli chcesz) i noszenia sandałów lub obcasów przez całe lato!Moczenie
'Następnie namocz stopy przez 5-10 minut w letniej wodzie z wybranym przez siebie mydłem. Nie mocz stóp dłużej niż 10 minut, ponieważ może to spowodować dalsze wysuszenie skóry”.