Dlaczego warto wybrać poduszki z gryką
Dom

Dlaczego warto wybrać poduszki z gryką?

Sen jest jedną z podstawowych potrzeb każdego z nas. Jest gwarancją odporności na choroby, a także dobrego samopoczucia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Warto więc zadbać o higienę snu i odpowiednie warunki w naszej sypialni.

Kto jak sobie pościele tak się wyśpi

I to właśnie w pościeli często tkwi sekret komfortu naszego snu. Warto zwracać uwagę na wykonanie i materiały naszych kołder i prześcieradeł. Jednym jednak z najważniejszych elementów dobrego snu jest poduszka. Poduszka powinna być dostosowana do naszych potrzeb i odpowiednio odpowiadać na nasze potrzeby senne i ulubione pozycje snu. Tu idealnym wyborem mogą okazać się poduszki z gryką. Mają one właściwość dopasowania się do kształtu i pozycji naszego ciała. Dzięki sypkiemu wypełnieniu możemy dowolnie korygować ich ułożenie w trakcie nocy. Dodatkowo odpowiednio dobrany rozmiar powinien podtrzymywać głowę i kark, co wpływa na rozluźnienie mięśni i redukcję bóli kręgosłupa.

Poduszki z gryką, czyli królowa każdej nocy

Gryka jest coraz częściej spotykamy wypełnieniem materacy i poduszek. Takie poduszki odznaczają się właściwościami termoregulacyjnymi. Nie doświadczymy w trakcie snu znanego nam z użycia tradycyjnych poduszek nagrzewania się, co dla wielu jest dużym dyskomfortem. Gryka świetnie spełni rolę też w sypialni alergików z uwagi na zawartość taniny. Dzięki temu jest odporna na rozwój bakterii i grzybów, co jest istotne również przy innych dolegliwościach układu oddechowego. Rynek obecnie oferuje nam coraz większy wybór poduszek tego typu. Przy zakupie warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na wypełnienie, ale też na jego powłoczkę.

Poduszki z gryką najlepiej spełniają swoje zadanie powleczone w naturalne tworzywo, jak bawełna czy len, co dodatkowo spotęguje to właściwości termoregulacyjne gryki. Warto zwrócić też uwagę, na obecność zamka w naszej poduszce, dzięki czemu będziemy mogli regulować ilość łupin, czy dodać ulubiony zapach wkładając do środka suszone płatki róż, czy lawendę.