Kobieca łazienka - jak powinna wyglądać
Dom

Kobieca łazienka – jak powinna wyglądać?

Łazienka to bardzo często kobiece sanktuarium, dlatego warto zrobić wszystko, żeby się w niej dobrze czuć, stąd w aranżacji warto zachować nieco kobiecego wdzięku i delikatności. Przestrzeń powinna zapewniać pozytywne nastawienie do świata i własnej osoby. Dywanik łazienkowy, pastelowe kolory i kwiaty… Co jeszcze znajdzie się w kobiecej łazience?

Jak stworzyć łazienkę idealną dla kobiety?

Wnętrze, w którym się znajdujemy, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, stąd właściwe zaprojektowanie łazienki jest niezwykle istotne. W pomieszczeniu kąpielowym dbamy o higienę, ale to nie jedyne zadanie łazienki. Kobieta udaje się tutaj, aby odpocząć, zadbać o siebie, wytchnąć od codziennych obowiązków oraz stworzyć własną oazę spokoju. Domowe SPA w łazience okaże się doskonałym pomysłem, pod warunkiem że jest właściwie zaprojektowane.

Najlepiej sprawdzą się jasne barwy, które pozwalają wyciszyć  się i odprężyć ciało oraz umysł. Delikatne kolory świetnie sprawdzą się zarówno na meblach, jak i dodatkach. Pudrowy dywanik łazienkowy oraz białe kafelki, a do tego błyszczące lustro, świece i wazony. Takie wnętrze jest gustowne, atrakcyjne i zachęca do spędzania czasu.

Czego jeszcze nie może zabraknąć w łazience?

Na ścianach oraz podłodze powinny znaleźć się delikatne, pastele albo białe kafelki. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale w małych przestrzeniach, które zostaną optycznie powiększone i będą prezentować się jeszcze okazalej. Do tego lustrzane listwy oraz brokatowe mozaiki nadadzą wyjątkowego charakteru. Wytworne dodatki sprawią, że całość będzie prezentować się bardzo spójnie i oryginalnie – będzie tutaj widać kobiecą rękę i o to właśnie chodziło.

Delikatne płytki należy połączyć z armaturą łazienkową i meblami w zbliżonych kolorach. Jeżeli zależy Ci na odrobinie szaleństwa, wybierz odważne, wyraźne dodatki, które przyciągną wzrok i nadają oryginalności. Dywanik łazienkowy w ciekawy wzór, a nawet obraz czy jedna ściana z ciekawą mozaiką i całość wywoła kolosalne wrażenie.

Obecność świeżych kwiatów jest równie ważna, zadbaj także o miękkie, puszyste ręczniki  i dywanik, który nadaje wnętrzu charakteru i chroni przed upadkiem.