Dom

Kamper jako mobilne biuro — jakie dodatkowe wyposażenie wybrać, aby pracować zdalnie na drodze

2023-03-20

Osoby posiadające kampery i pracujące zdalnie w trakcie swoich podróży powinny postawić na pewne akcesoria do kamperów, które podniosą komfort pracy online. Jak przygotować mobilne biuro, które będzie sprawie funkcjonowało niezależnie od miejsca postoju?

Kamper jako home office — jak to połączyć?

Niejednokrotnie przyczepa czy też kamper posiada więcej przestrzeni wolnej niż miejsce pracy niejednego pracownika biurowego. Praca zdalna w takim miejscu to wręcz czysta przyjemność. Wystarczy jedynie zaopatrzyć swoje przenośne biuro w odpowiednie akcesoria do kabmperów, które zapewnią komfort pracy. Co więcej, w takim miejscu można ustawić temperaturę oraz oświetlenie według własnych potrzeb. Tak więc każda osoba uprawiająca caravaning może ze swojego kampera zrobić własne home office — wystarczy odpowiednio się do tego zabrać.

Akcesoria do kamperów, które uczynią z kampera mobilne biuro

Każda osoba, która choć raz podłączyła 12-calowy laptop do 24-calowego telewizora, wie, iż było to doskonałe rozwiązanie. Większy ekran o lepszych parametrach to sposób na ochronę wzroku i przyjemniejszą pracę.

Co więcej, niejednokrotnie w mobilnej podróży nadąża się potrzeba skorzystania z urządzenia, jakim jest drukarka A4. Najlepiej, aby była ona wyposażona we własny akumulator. Zazwyczaj modele wyposażone w taką opcję nie są superwydajne, ale do wydruku kilku stron raz na jakiś czas nadają się wyśmienicie

Urządzając swoje home office w kamperze, należy przede wszystkim zadbać o wygodę miejsce do siedzenia. Zazwyczaj wyposażenie pojazdu mobilnego w specjalistyczny fotel jest niemożliwe i trzeba zadowolić się kanapami, co na dłuższą metę może być męczące i co jest ogromnym minusem tego rozwiązania. Jednak dla chcącego nic trudnego. Na rynku dostępne są profilowane fotele do kamperów, które likwidują problem z brakiem komfortu podczas pracy. Posiadając nieco więcej funduszy, można takie akcesorium wykonać na zamówienie — wtedy nie dość, że będzie komfortowe, to i wizualnie spełni w pełni stawiane mu oczekiwania.

Kolejną, a wręcz najważniejszą kwestią pracy zdalnej jest niezawodny internet. Także poszukując najlepszych akcesoriów, które stworzą s kampera prawdziwy home office, nie można pominąć tego istotnego aspektu. Świetnym rozwiązaniem jest zakup routera LTE, który dostarcza do pojazdu sieć WiFi. Warto przed wyborem pakietu dokładnie określić stawiane wymagania, ponieważ inną opcję będzie potrzebowała osoba podróżująca po kraju, a jeszcze inną ten, kto przemieszcza się po terenie różnych państw. Niejednokrotnie niezbędnym akcesorium do kampera okazuje się antena wzmacniająca sygnał — wszystko dlatego, iż w miejscach odludni onych mogą pojawiać się problemy z łącznością.