Jak wykonać makijaż na specjalną okazję, który utrzyma się przez cały dzień
Uroda

Jak wykonać makijaż na specjalną okazję, który utrzyma się przez cały dzień

Śluby, zawody sportowe, koktajlowe spotkania – letni sezon towarzyski jest już na wyciągnięcie ręki i jest równie ekscytujący, co wyczerpujący. Poprawianie twarzy na takie okazje jest trudne – potrzebujesz makijażu, który będzie świetnie wyglądał na zdjęciach, ale nie będzie wyglądał jak zbyt wiele w rzeczywistości, oraz produktów, które utrzymają się przez wiele godzin, pozwalając jednocześnie skórze oddychać w upale.

Nawilżaj skórę przed nałożeniem makijażu

Na letnie okazje potrzebny jest lekki, ale gęsty krem nawilżający. Jeśli twoja skóra jest sucha lub odwodniona, twój podkład może się rozlewać, ponieważ skóra będzie wchłaniać wilgoć skąd tylko się da. Zwróć uwagę na lekkie, żelowe konsystencje zawierające takie składniki jak kwas hialuronowy.

Uważaj z rozświetlaczem

Jeśli chcesz dobrze wyglądać na zdjęciach, unikaj wszystkiego, co nadmiernie błyszczy się w centralnej części twarzy. Jeśli strefa T będzie się błyszczeć, możesz wyglądać na spoconą, podczas gdy odrobina blasku na innych obszarach twarzy może wyglądać na bardziej świetlistą i wypoczętą, więc nakładaj rozświetlacz ostrożnie.

Wybierz mądrze swój SPF

Powszechnym problemem jest fakt, że filtr SPF na skórze powoduje na zdjęciach przebłyski, które sprawiają, że skóra twarzy wygląda jak biała zasłona i jest znacznie jaśniejsza niż ciało.

Nie idź na drastyczną zmianę

Nie eksperymentuj z nowym kolorem cieni do powiek w ważnym dniu. Jeśli chcesz nosić coś innego, zdobądź próbę i noś ją przez cały dzień, aby zobaczyć, jak się nosi. Jeśli wykonujesz makijaż samodzielnie, załóż ten cień do powiek do pubu lub na kolację z przyjaciółmi, ponieważ jeśli nie czujesz się komfortowo, nie będziesz w stanie wczuć się w ten moment.

Obrysuj usta

Naprawdę polecam lipliner na specjalną okazję; to zwiększa zużycie produktu do ust, a kiedy twoje usta są zadbane, to sprawia, że wyglądasz bardziej polerowane.

Szukaj tuszów do rzęs w tubce

Na specjalne okazje często polecam tusz do rzęs w tubce, ponieważ wykorzystuje on nieco inną technologię – zamiast pokrywać rzęsy pigmentem, owija poszczególne rzęsy w gumowy polimer. W razie zamoczenia kruszy się jak konfetti, a nie rozlewa jak farba, co jest idealne, jeśli możesz się pocić na parkiecie lub płakać podczas przemówień. Zasadniczo, rurkowy tusz do rzęs nie spłynie.

Spakuj swoje niezbędne rzeczy

Tylko dostał małą torbę z tobą na wydarzenie? Bez wątpienia najlepszą rzeczą do zabrania ze sobą jest puder ustawiający. Możesz go użyć na każdą część makijażu, która wymaga odświeżenia i jest odpowiedni dla wszystkich karnacji.

Opanuj poprawianie makijażu

Wszyscy byliśmy tam: idziesz do toalety kilka godzin po imprezie i zdajesz sobie sprawę, że połowa twojego makijażu rozpłynęła się po twarzy. W takim przypadku, priorytetem jest środek twarzy, a w szczególności koniec nosa – to on nadaje ton całemu makijażowi. Wyciśnij odrobinę korektora na środek i boki nosa oraz w wewnętrznych kącikach oczu. Ludzie mają tendencję do posiadania większej ilości koloru w tych miejscach, jak np. zaczerwienienia lub cienie pod oczami, więc mogą potrzebować większego pokrycia. Jeśli Twoja skóra nie jest bardzo sucha, możesz nałożyć warstwę pudru rozświetlającego na korektor, aby go wykończyć.

Oczyszczanie przed snem

Nawet jeśli sporo wypiłaś, postaraj się pamiętać o oczyszczeniu skóry przed pójściem spać. Oprócz tego, że masz na twarzy cały makijaż i warstwę SPF na skórze, możesz mieć również nagromadzony pot, więc dobrze jest to wszystko zmyć. Użycie balsamu oczyszczającego sprawi, że twarz będzie nawilżona.